fbpx

2 værelses studieboliger på Nørrebro

Nyopførte og delevenlige studieboliger på Nørrebro.

Lejlighederne
Disse studieboliger er 47 kvadratmeter og er 2-værelses studieboliger, hvilket vil sige, at der udover køkken og opholdsrum også er separat soverum.
Dette gør studieboligerne delevenlige, og helt ideelle for par, eller bare dig som trænger til lidt mere plads. I lejligheden er der også hems med stort ovenlys-vindue samt opbevaringsrum, så kvadratmeterne er altså med andre ord udnyttet til fulde.

Fællesfaciliteter
Lejlighederne er bygget på taget af en tidligere industribygning, og der sigtes mod at blive selvforsynende med grøn el.
 Derudover er der en fælles tagterrasse, fælles opholdsrum, fælleskøkken og fælles vaskeri som beboerne frit kan benytte. 

Området
Bygningen har Den Sorte Plads i baghaven, og her er masser af caféer, spisesteder og indkøbsmuligheder, og så er du blot en cykeltur fra uddannelsesinstitutioner som Københavns Universitet, metropol og CBS. 

Ansøgning
Du kan allerede skrive dig på venteliste nu. Læs mere ved at trykke på knappen nedenfor.

Vi henviser til en side væk fra kbh-kollegier.dk. På kbh-kollegier.dk samler vi ledige kollegieboliger og ansøgningsfrister fra nettet. Det gør vi for at give dig det bedste overblik så du kan spare tid. Vi linker videre til ansøgningsstedet, hvor du kan finde mere information og ansøge kollegiet direkte.

Nye studieboliger på Noerrebro

ledige værelser og ansøgningsfrister

(kun for medlemmer)
VÆLG MEDLEMSSKAB

Introduktionspakken

Prøv 3 dage for kun 42 kr.

*Fornyes automatisk hver 14 dag af 139 kr.Du kan til enhver tid afmelde dit medlemsskab.

Mellempakken

14 dage for 169 kr.

*Fornyes automatisk hver 14 dag af 134 kr.Du kan til enhver tid afmelde dit medlemsskab.

Den store pakke

4 uger for 199 kr.

*Fornyes hver 4. uge til 179 kr.Du kan til enhver tid afmelde dit medlemsskab.